Archive for Aralık, 2012

Mümin Sekman Herşey Seninle Başlar

In İnternational by burakileri / 10 Aralık 2012 / 0 Comments

Mümin Sekman kişisel gelişim ve sosyal başarı türünde kitapların yazarıdır.

Kitaplarda başka, sıfırdan zirveye çıkanların başarı öykülerinin anlatıldığı ‘İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri’ kitap dizisinin danışmanlığını yapmaktadır.

İstanbul’da doğan yazar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ama hukuk alanında hiç kariyer yapmadı. Başarılı insanları inceleyip, nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti. ‘Başarı öğrenilebilir ‘düşüncesini yaygınlaştırmaya çalıştı.

Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını da yapan yazar, Kişisel Gelişim Merkezi’nin (Kigem.com) kurucusudur. Kigem.com Türkiye’nin kişisel gelişim içerikli ilk internet sitesidir.

Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, Londra merkezli The Success Think Tank’ın da kurucusudur. Yazar dünyanın metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı kişisel misyonu saymaktadır.

Rakamlarla Mümin Sekman’ın Kariyeri

  • İlk kitabını 21 yaşında yazdı.
  • Bugüne kadar 9 kitabı yayınlandı.
  • Türkiye’nin 40 şehrinde seminer verdi.
  • Seminerlerine 100.000’den fazla kişi katıldı.
  • Kitaplarının toplam baskı sayısı 1.500.000’u geçti.
  • Limit Sizsiniz kitabı 2 yılda 250.000 adet baskı yaptı.
  • Her Şey Seninle Başlar ise 6 yılda 900.000 baskıyla türünde Türkiye rekoru kırdı.

Türkiyede Başarı Öyküsü Mümin Sekman Tarafından Yazılan İlk Kuaför Olmak Benim İçin Ayrı Bir Onurdur.

Martin Lindstrom İle Marka Danışmanlığı Eğitimi

In İnternational by burakileri / 10 Aralık 2012 / 0 Comments

Martin Lindstrom;  2009 yılında TIME Dergisi’nin “Dünyanın En Etkili 100 İnsanı” listesine girdi. Yazar, Konuşmacı, Danışman ve usta Marka Yaratıcısı Martin Lindstrom, tüketim, pazarlama, markalar ve son olarak da nöro-bilimsel araştırma alanlarında dünya çapında bir uzman olarak  benzersiz bir yer edindi. 
 
Amacı, “satın almak” denen hiç bitmeyen oyuna bir anlam kazandırmak olan Lindstrom,   New York Times ve Wall Street Journal’ın çok satanlar listesine giren Buyology- Satın Almak Hakkında Bildiğimiz Her Şey Neden Yanlış?  adlı kitabın yanı sıra markalar ve pazarlama üzerine 4 önemli çalışmanın yazarı. 

Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı marka dahisi Martin Lindstrom’u ağırladı

Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı  Bugün beşinci kez gerçekleşen etkinliğe, “markalaşma” dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Martin Lindstrom damgasını vurdu. Time dergisi tarafından “Dünyanın En Etkili 100 İnsanı” arasında gösterilen, “Buy-ology” kitabının yazarı Martin Lindstrom, İstanbul ve Türkiye’nin markalaşma yolunda iyi ilerlediğini belirterek tavsiyelerde bulundu.

 

Bahar Kanık Ekinoks-Toçev

In Sosyal Sorumluluk by burakileri / 02 Aralık 2012 / 0 Comments

Bahar Kanık ve Yasemin Öztürk’ün, Poddyum.com’da satışa sunulan Ekinoks Koleksiyonu’ndan elde edilen gelirin bir kısmını TOÇEV’e bağışlayacak. Feminen ama çocuksu kadınların modacısı Bahar Kanık’ın tasarımları bu kez Yasemin Öztürk’ün masumiyeti ile birleşti. Bahar Kanık ve Yasemin Öztürk, Ekinoks Koleksiyonu’ndaki çalışmaları ile artık iş hayatında da yeni projeleriyle karşımızda!

Siz de Ekinoks Koleksiyonu’ndan kendinize en uygun elbiseleri seçerek, TOÇEV çocuklarına destek olabilirsiniz.

Medeniyetler Defilesi-Van İçin Elele

In Fashion Week,Sosyal Sorumluluk by burakileri / 02 Aralık 2012 / 0 Comments

Van depremi nedeni ile Giyimkent’in düzenlemiş olduğu ; Yetim, öksüz ve fakir kalan 6-13 yaş grubu çocuklarımıza açılacak Rehabilitasyon Merkezinin yararına Ünlü Modacı Muammer Ketenci ile birlikte Sayın Milli Eğitim Bakanımız, İstanbul Millet Vekillerimiz ve Sanat Camiamızın onurlandırdığıı, sunuculuğunu Semiha Yankı ve Çiğdem Tunç’un yaptığı, aralarında Tuba Özay, Özlem Yıldız ve Didem Taslan’ın da bulunduğu dev manken kadrosu ile düzenlendi

Defilenin geliri Van’da meydana gelen depremde zarar gören çocuklara kreş ve Rehabilitasyon merkezi yapımı için kullanılacak defileye, iş ve moda dünyasının birçok ünlü ismi katıldı.